7 Günde Hafifleyin!

Pazartesi başlayıp Salı günü biten diyetleri biliyorsunuzdur. Hepimiz benzer bir çabayı tecrübe etmiş ya da hikayelerini dinlemişizdir. Peki hiç gelmeyen Pazartesiler? Başarısızlık, bıkkınlık, üşengeçlik, erteleme, görmezden gelme, kendini kandırma. Bunların hepsi orada duruyorken değişim mümkün mü? Bırakın oldukları yerde dursunlar. Biz bugün başka bir şey deneyelim.

7 Günde Hafiflik!

Şu anda size 7 gün sürecek bir oyun teklif ediyorum. Hiçbir kural, ceza, zorunluluk, pişmanlık olmadan sadece deneyimlemek ve öğrenmek üzerine.

Nedir bu 7 Günde Hafiflik?

7 Günde Hafiflik bir minimalizm challenge’ı ya da benim deyimimle bir sadeleşme oyunu. Kayıt olduktan sonra 7 gün içinde 7 farklı mail alacaksınız. Her biri küçük görevler içeren bu mailler minimalizm ile tanışmanız için tasarlanmış bir oyunun parçaları. Her mailde sadeleşmeyi farklı bir açıdan ele alıp bunun üzerine konuşacağız. Kendi deneyimlerimden ve katılımcılarımızın paylaşımlarından kısaca bahsettikten sonra size  bu görevleri tamamlamanız için yapmanız gerekenleri anlatacağım. Merak etmeyin her biri en fazla 5 dakikanızı alacak bu görevler sadece değişim yolunda farkı hissetmeniz ve kendinizi tanımanız için atacağımız bebek adımları. Herkesin hayatına uygulayabileceği bu küçük ipuçları belki de var olduğunu bile bilmediğiniz sorunlarınızdan kurtulmak için bir fırsat.

Peki kimler için?

  • Minimalizmi merak edenler, sadeleşmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemiyorum diyenler için
  • Bir değişiklik yapmak istiyorum ama beni yönlendiren bir rehber de olsa tadından yenmez diyenler için
  • Bu minimalizm işine girdik ama gerçekten hayatımı değiştirecek mi diye düşünenler için
  • Daha çok vakit, daha çok yer, daha çok para, daha çok deneyim, daha sağlıklı bir hayat ve daha anlamlı ilişkiler isteyenler için
  • Küçük değişikliklerin büyük farklar yaratabileceğine inananlar için
  • Sadeleşmenin tam da zamanı diye düşünenler için

Katılanlar ne düşünüyor?

7 günün sonunda programa katılanların anonim olarak yanıtladığı ankete göre puanımız 5 üzerinden 4,66. Katılımcılarımızdan bazılarının mesajları ise şöyle;

Gayet güzel ve verimli bir program. Fakat insanın yerleşmiş kalıplarını ve alışkanlıklarını yıkması o kadar da kolay değil. Yine de denemeye başladım ve uğraşacağım!

Bugün gelen maili okuduğumda zihinsel sadelikten ne denli uzak olduğumu, uyurken sürekli zihnimi kurcalayan şeyleri tekrar tekrar düşündüğümü, odaklanma problemim olduğunu ve bunlarla başa çıkmada çok çok yetersiz olduğumu farkettim. Anı yaşamak benim hiç yapamadığım bir şey. Umarım tüm bunları aşabilirim. Yazılarınız ve emekleriniz için teşekkürler.

Merhaba, spam kutusuna düştüğü için ilk üç maili toplu görmüş oldum. Ama hızlıca yetişip uygulamaya da başladım hepsini. Gayet yararlanıyorum, mutluyum 🙂

Merhaba. Daha önceki tarihlerde fikrinizi almıştım. Oldukça faydanız dokundu, teşekkür ederim. Son maillerinizi de gözden geçirdim ve doğru yolda olduğumu, epey yol katettiğimi farkettim. Kitaplar konusunda hiç sadeleşme yoluna girmedim ama verdiğiniz örneği beğendim. Kafamda ışıklar yandı öyle diyebilirim. Önerileriniz için teşekkür ederim. Israrla mail attığınız için de 🙂

Bu güzel sadeleşme hareketine beni de dahil ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Yoğun çalışma temposu ve çocuklar derken cevap yazmam zaman alıyor. Yazdıklarınızı dikkatle okudum ve minimalizme bir kaç ay önce adım atmıştım daha fazla önceki mailleriniz bunda etkili oldu. Yalnız öyle bir şey ki bunu hep sürdürebilmek gerçekten azim istiyor. Sonra bir bakıyorsunuz yine eskiye dönmüşsünüz. Sadeleştim derken hala çok fazla kalabalık olduğunu görüyorum hayatımda en çok da zihnimde. Maillerinizi okudukça uygulama yapmak istiyorum. Hedeflediğim minimal hayata erişebilmek istiyorum. Destek için çok teşekkür ederim.

Merhaba İbrahim,

Kendime verdiğim sözleri tutamamaktan korktuğum için, kendime bir konu ile ilgili söz vermekte veya uygulamaya geçmekte zorlanıyorum. Bu sebeple, kendimle ilgili ilerleme katetmek istediğim durumlarda, bir başkası ile çalışmayı tercih ediyorum. İkinci mailini sabırsızlıkla bekliyorum.

Eğer buraya kadar okuduklarınız size tanıdık geliyorsa bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız demektir. Hadi hemen şimdi aşağıdaki formu doldurun ve oyuna başlayalım!

7 Günde Hafiflik 3000 katılımcıyı geçti, ilginiz için teşekkür ederim! Programa bir süreliğine ara veriyorum. Bu süreçte hem kendimi hem de sistemi bakıma alacağım. Umarım dönüşte daha güzel haberlerle birlikte oluruz. Bana ulaşmak ya da program tekrar açıldığında haberdar olmak isterseniz Instagram’da @sadelesme hesabını takip edebilirsiniz. Program açıldığında maille size haber vermemi isterseniz aşağıdaki formu doldurarak bültenimize abone olabilirsiniz.